piątek, 18 października 2013

Siostry, Dixie Leota, 2013


Omawiana praca to potrójny portret. Czas jego powstania datowany jest mniej więcej na I połowę XXI wieku. Praca ukazuje trzy siostry: Darię, Paulinę i Sandrę. Według najznakomitszych historyków sztuki - są to zapewne córki fundatora dzieła. 
Pierwsza z ukazanych na portrecie sióstr (od lewej) to Daria. Jej ubiór, czyli kraciasta koszula, wskazuje na to, że pobierała ona nauki na Politechnice, uczęszczając jednak na zajęcia w kratkę. Ta w środku to Paulina. Przedstawione na jej nosie okulary wskazują na to, ze jej patronusem jest  nietoperz.Lekki wiatr w jej włosach sugeruje, że być może była gwiazdą Bollywood. Ostatnia to Sandra, której bluzka w odciski zwierzęcych łapek może wskazywać na trzy wersje interpretacji:  przebiegło po niej stado zwierzątek, może symbolizować to, że chodziła na czworaka do 12 roku życia, lub to że lubi dżem.
Autor z niezwykłym weryzmem  ujął złożony charakter każdej z przedstawionych na obrazie dziewcząt. Pomimo długoletnich badań, sprawowanych nad pracą do dziś nie wiadomo, po co zbudowano Stonehenge i dlaczego ośmiornice nie lubią tartej marchewki.

7 komentarze:

Daria pisze...

całe życie na PG

Sandra pisze...

Moja bluzka to fakt, że kocham psy! Chociaż dżem też lubię...

Anonimowy pisze...

Aż mi się mordka uśmiechnęła! ;D tak fajnie to ogarnięte...
co do marchewek.. ja wiem kto lubi Marchewkę! ;D

Hot Tamale pisze...

piękne <3

Mariola pisze...

podziwiam ha. ha :)

Natalia Skoczylas pisze...

Świetna interpretacja dzieła! Nauki Beatki i Huberta nie poszły w las ;)

Colly Ann pisze...

hahahah obiecuję, że następnym razem równie dobrze przyłożę się do opisu dzieła!

Prześlij komentarz